Siirry suoraan sisältöön

Klubin kesäkokous 2016

  • tehnyt

klubin kesäkokous pidettiin 23.7. Mitään ihmeempiä ei kokouksessa päätetty, ideoitiin tulevaa vuotta ja kaikkea uutta on hautumassa talvella pidettävään vuosikokoukseen. Klubi on tehnyt arvokkaan työn vapaan pienpetopyynnin eteen, joka on hyödyttänyt kaikkia juukalaisia pienpetojen metsästäjiä.Tällä saralla on enää vähän tehtävissä, nyt Seuran on profiloiduttava uusin ideoin palvelemaan jäseniään metsästysharrastuksen merkeissä, huono pienpeto tilanne hankaloittaa aktiivista seuratoimintaa alkuperäisen hengen mukaan, pyritään kuitenkin pitämään petoharrastus elossa, jonka lisäksi yhteiset kalastustapahtumat rikastuttavat seurahenkeä. Uutuutena jo tälle vuotta tulee toivottavasti perinteeksi muodostuva klubin jänisjahti. Tänävuonna jänisjahti 26.11 lauantaina, salonkylällä, seura tarjoaa vieraskortit ja makkarat, toivotaan runsasta osanottoa. Jäsenmaksuja vielä osalla rästissä. Eikun hyvää alkavaa jahtikautta. T. Puheenjohtaja.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *