Siirry suoraan sisältöön

Klubin pilkkipäivät 2016 Tulokset

Klubin jokakeväiset pilkkipäivät pidettiin 9.4 lauantaina salonkylällä pienellä metsälammella. Kisa-aika oli vajaa 7 tuntia. Kala oli laiskalla otilla, samaa ei voi sanoa seuralaisista, jotka nauttivat kauniista kevätsäästä perinteisin menoin. Päivän aikana jäälle nousi 9 klubilaisen voimin noin 5 kiloa ahvenia, 3 kirjolohta ja 2 haukea. Seuran PilkkiMestariksi ongitti Simo Toivanen, yhdellä lohella ja ahvenilla.

1.Simo Toivanen………vajaa 1,5kg

2.Antti Kotipohja……….jotain 1,4kg

3.Kimmo Tanskanen…..reilu kilo

4.Marko Tuononen……..yli kilo

5.Tommi Kokkonen……..kilon pintoja

6.Teijo Pehkonen………..reilu 0,6kg

7.Arsi Tanskanen………..pari sataa grammaa

8.Tomi Räsänen…………..alle sata grammaa

9.Sami Korkalainen……..ei yhtään mitään

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *